Šta kada utičnica pocrni?


Pocrnela utičnica je ozbiljan problem u električnom sistemu. Ona može pocrneti zbog pregrevanja, kratkog spoja, loših instalacija, starog ili oštećenog uređaja, vlage, prašine ili nedovoljne zaštite.

Kada se na utičnicu priključi previše uređaja ili uređaji velike snage, utičnica može preopteretiti i pregrejati se. To može dovesti do topljenja plastičnih delova i pocrnjenja. Labavi ili loše povezani priključci mogu izazvati varničenje i pregrevanje. Ovo je često uzrok pregrevanja i pocrnjenja utičnice.

Ako su kablovi oštećeni ili izloženi, mogu izazvati kratak spoj, što dovodi do varničenja, pregrevanja i pocrnjenja. Ponekad uređaji priključeni na utičnicu mogu imati unutrašnje kvarove koji izazivaju kratki spoj.

Ako utičnica nije pravilno instalirana, može doći do labavih priključaka ili neadekvatne izolacije, što može izazvati varničenje i pregrevanje.

Korišćenje nekvalitetnih utičnica ili kablova može povećati rizik od kvarova i pregrevanja. Stari ili oštećeni uređaji mogu povući previše struje ili izazvati varničenje, što može uzrokovati pregrevanje utičnice. Uređaji sa unutrašnjim kvarovima mogu izazvati pregrevanje utičnice.

Utičnice koje su izložene vlagi, kao što su one u kupatilima ili kuhinjama, mogu pocrneti zbog korozije ili kratkog spoja izazvanog vlagom.

U bilo kom od ovih slučajeva obavezno isključite utičnicu i struju. Pozovite električara koji će uraditi vizuelni pregled i zameniti utičnicu.

Mnogo je sigurnije da pozovete električara nego da sami radite popravku utičnice. Naš elektro servis vam je na raspolaganju i može vam pomoći u svim hitnim situacijama.

Mail za reklamacije: vodomen12@gmail.com | tijana.bosiocic96@gmail.com | mlaznicavoda@gmail.com